Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kokos/domains/kokosdesign.pl/public_html/harry/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kokos/domains/kokosdesign.pl/public_html/harry/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kokos/domains/kokosdesign.pl/public_html/harry/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kokos/domains/kokosdesign.pl/public_html/harry/wp-content/plugins/woocommerce/includes/admin/reports/class-wc-admin-report.php on line 132
Sara - Harry

Sara

Sara

O mnie

Stareńka kucyczka, która tak sobie żyła sama w drewutni, nogi powykręcane, kopyta powykręcane, ledwo chodziła, ciężko chora na dychawicę, nie umie rżeć.

Sara nie miała stałego dostępu do jedzenia ani picia, pod sklejoną sierścią były odleżyny i chora skóra. Stała się zbędna i była ciężarem, dostała bilet do rzeźni.

Wykupiona 28.11.2016, dołączyła do stada Poniego. Sara była bardzo zrezygnowana, nie miała chęci życia, jedyną radość jaką zobaczyłam u Niej po wykupieniu to to, że w końcu może być z innymi końmi.

Sary stan był bardzo ciężki. Natychmiast podjęliśmy leczenie.

Wykonaliśmy zdjęcia RTG w całości i omówiliśmy z lekarzami wet leczenie, które mogliśmy podjąć. Dwie nóżki tak bardzo zniekształcone, dychawica w bardzo zaawansowanym stadium..

Raz na tydzień do Sary przyjeżdżał kowal. Ścinaliśmy po kilka milimetrów kopytka tak, żeby nóżki po woli się prostowały i żeby klacz zaczęła chodzić na kopytach a nie na krawędziach. Musieliśmy być bardzo ostrożni ponieważ mięśnie i stawy były obciążone inaczej niż do tej pory co wywoływało ból.  I tak tygodniami, miesiącami.

Po długiej walce – wygranej ! Sarka jest już innym konikiem,  odzyskała chęć życia, jest radosna, szczęśliwa,  rży swoim innym głosem, biega ile może. Nóżki wyprostowały się tyle ile było to możliwe.

Sara nie może przebywać w miejscach, gdzie się kurzy, dostaje specjalne wspomagacze oddechu oraz specjalistyczną paszę, która wspomaga układ oddechowy. Wizyty kowala muszą być częste i regularne.