Greta i Tuliś

Greta i Tuliś

O nas

Wykupione październik 2016

To córka i wnuk Kucynki, którą zabrałam w stanie agonalnym od swojego oprawcy. Kucynka odeszła, żyła z nami 17 dni i bardzo mocno walczyła o życie lecz było już za późno, nie udało się Jej pomóc. Przeczytałam z Jej oczu, że zostawiła swoją rodzinę…

To właśnie były te dwa rude kucyki, córka Greta i wnuk Tuliś. Po śmierci Kucynki postanowiłam ocalić te dwa życia, które nie sprawdziły się w szkółce jeździeckiej i miały trafić do handlarza.

Greta (Zołza) (ok 8 lat) jest kucykiem, który nie lubi ludzi, jak za blisko ktoś podejdzie to gryzie i kopie do samego końca aż nie zejdzie się Jej z drogi. Najlepiej czuje się w stadzie przy swoim dorosłym synku. Klacz robi niewidzialny mur koło siebie ponieważ boi się, że wróci do jazd i wysokich skoków przez przeszkody, których bardzo nie lubi. Potrafi być grzeczna ale rzadko 😉 Kochany skarbek!

Tuliś (ok 5 lat) jest kucykiem jak samo imię mówi tulącym się. Kocha jak poświęca Mu się czas, drapie, głaszcze, pragnie kontaktu z człowiekiem i jest bardzo grzecznym konikiem. Nie ma w sobie żadnej agresji i bardzo przypomina mi Kucynkę.